Vďaka Rado.

Autor: Svätopluk Kusala | 23.3.2014 o 11:50 | (upravené 23.3.2014 o 11:59) Karma článku: 16,86 | Prečítané:  778x

Pred časom som sledoval diskusnú reláciu, v ktorej si vymieňali názory dvaja politici, zhodou okolností právnici. Prvým bol pán R. Madej zo SMERu, druhým mne vtedy neznámy R. Procházka z KDH. Zaujal ma svojim prehľadom o problematike práva a dosť nepriestrelnou odbornou argumentáciou. Pán Madej spravidla reagoval skákaním do reči, na čo zaznela po chvíli veta: „Pán Madej, ešte raz ma prerušte a ja Vás nenechám dokončiť jedinú súvislú vetu.“ Hneď som zistil, že R. Procházka slovo dodržať vie. Po ďalšom prerušení sa už pán Madej nedostal ku slovu. Pretože sa spravidla pri podpore politikov rozhodujem po dôkladnom uvážení, začal som sa podrobne zaujímať o činnosť pána Procházku v NR SR. Jemu je venovaný tento krátky blog.

 

Záverom minulého roka som mal možnosť vypočuť si na Právnickej fakulte UK v Prahe dve prednášky. R. Fico nás v tej svojej poučil o výhodách členstva SR v EÚ, o možnosti zvýšenia právomocí prezidenta z dôvodu jeho priamej voľby občanmi a o fakte, že ho funkcia predsedu vlády SR napĺňa a nemá vo zvyku odchádzať od rozrobenej práce. Témou druhej boli ústavné zvyklosti v podaní pána Procházku. Aj toto jeho verejné vystúpenie ma utvrdilo v tom, že bude tou správnou voľbou.

 

Keď ste zverejnili Vašu kandidatúru na prezidenta, boli ste od začiatku mojim favoritom. Voliť chodím v každých voľbách. Minulú sobotu som však napriek nepriazni počasia mal dôvod na úsmev. Išiel som totiž voliť nie tradičné slovenské menšie zlo,  ale kandidáta, ktorý mi vyhovoval po všetkých stránkach. Názormi na fungovanie štátu, vymožiteľnosť práva, pohľadom na funkciu prezidenta a tým, že princíp je u neho nadradený nad osobný prospech. Aj keď to tento krát tesne nevyšlo verím, že Vás budem môcť voliť pri ďalších príležitostiach znova. Slovensko potrebuje slušného politika ako ste Vy.

 

P.S. : Pred týždňom som Vám dal svoju nádej. Vrátili ste mi ju niekoľkonásobne viac ako dva krát. Nádej, že prezident SR už nebude čakateľ na politický dôchodok, že politika sa z nástroja osobného prospechu stane skutočnou službou ľudom a že občan sa bude môcť na štát s dôverou obrátiť. Takže ešte raz, veľká vďaka Rado.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?